Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QS123XXB24 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy QS123XXB24 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
QS123XXB24
| Part No | QS123XXB24 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | INDICATOR 12MM FIXED BL 24V WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 30° |
|---|---|
| Lens Transparency: | Blue |
| Barrel Depth: | 24V |
| Wavelength - Dominant: | Diffused |
| Internal Connection: | - |
| Bulb: | Round with Flat Top, 14.00mm |
| Type Attributes: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | QS123XXB24 |
| Ratings: | DC |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Conductor Insulation: | 20mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | QS |
| Axis: | Round |
| Type: | LED |
| Other Names: | 679-3501 |
| Description: | INDICATOR 12MM FIXED BL 24V WIRE |
| Wavelength - Peak: | 800mcd |
| Panel Cutout Shape: | Blue |
| Features: | - |
| Expanded Description: | LED Panel Indicator Blue Diffused 30° 24V 20mA Round with Flat Top, 14.00mm Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Diameter - Inside: | 0.47" (11.94mm) |
Introduce
We can supply QS123XXB24 , send us a request quote to request QS123XXB24 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number QS123XXB24.The price and lead time for QS123XXB24 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part QS123XXB24.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for QS123XXB24
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| QS121XXB12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED BL 12V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXB24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED BL 24V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXG12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED GR 12V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXG24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED GR 24V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXHB110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI BLU 110V | RFQ >> | |
| QS121XXHB220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI BLU 220V | RFQ >> | |
| QS121XXHG110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 110V | RFQ >> | |
| QS121XXHG220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 220V | RFQ >> | |
| QS121XXHO110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 110V | RFQ >> | |
| QS121XXHO220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 220V | RFQ >> | |
| QS121XXHR110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI RED 110V | RFQ >> | |
| QS121XXHR220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI RED 220V | RFQ >> | |
| QS121XXHW110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI WHT 110V | RFQ >> | |
| QS121XXHW220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI WHT 220V | RFQ >> | |
| QS121XXHY110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 110V | RFQ >> | |
| QS121XXHY220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 220V | RFQ >> | |
| QS121XXO12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED OR 12V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXO24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED OR 24V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXR12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED RD 12V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXR24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED RD 24V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXW12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED WH 12V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXW24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED WH 24V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXY12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED YE 12V SLDR | RFQ >> | |
| QS121XXY24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED YE 24V SLDR | RFQ >> | |
| QS123XXB12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED BL 12V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXB24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED BL 24V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXG12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED GR 12V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXG24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED GR 24V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXHB110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI BLU 110V | RFQ >> | |
| QS123XXHB220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI BLU 220V | RFQ >> | |
| QS123XXHG110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 110V | RFQ >> | |
| QS123XXHG220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 220V | RFQ >> | |
| QS123XXHO110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 110V | RFQ >> | |
| QS123XXHO220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 220V | RFQ >> | |
| QS123XXHR110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI RED 110V | RFQ >> | |
| QS123XXHR220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI RED 220V | RFQ >> | |
| QS123XXHW110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI WHT 110V | RFQ >> | |
| QS123XXHY110 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 110V | RFQ >> | |
| QS123XXHY220 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 220V | RFQ >> | |
| QS123XXO12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED OR 12V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXO24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED OR 24V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXR12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED RD 12V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXR24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED RD 24V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXW12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED WH 12V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXW24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED WH 24V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXY12 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED YE 12V WIRE | RFQ >> | |
| QS123XXY24 | APEM Inc. | INDICATOR 12MM FIXED YE 24V WIRE | RFQ >> |





