Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q6R3CYYRG24E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q6R3CYYRG24E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q6R3CYYRG24E
| Part No | Q6R3CYYRG24E |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | LED PANEL MOUNT INDICATOR RD/GR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Red |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 15mcd Green, 20mcd Red |
| Current: | 20mA Green, 20mA Red |
| Voltage: | 24V Green, 24V Red |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green, Red Diffused 100° 24V Green, 24V Red 20mA Green, 20mA Red Round with Domed Top, 3mm (T-1) Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | DC |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.24" (6.10mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Q Series |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm (T-1) |
| Lamp Color: | Green, Red |
| Type: | LED |
| Other Names: | 679-2709 |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | 100° |
Introduce
We can supply Q6R3CYYRG24E , send us a request quote to request Q6R3CYYRG24E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q6R3CYYRG24E.The price and lead time for Q6R3CYYRG24E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q6R3CYYRG24E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





