Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q6P7BXXG02E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q6P7BXXG02E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q6P7BXXG02E
| Part No | Q6P7BXXG02E |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | LED PANEL MOUNT GREEN 2V IP67 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Green |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Current: | 20mA |
| Voltage: | 2V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green Diffused 100° 2V 20mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.24" (6.10mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Q Series |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm (T-1) |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | LED |
| Other Names: | Q4276640 T0768104 |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | 100° |
Introduce
We can supply Q6P7BXXG02E , send us a request quote to request Q6P7BXXG02E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q6P7BXXG02E.The price and lead time for Q6P7BXXG02E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q6P7BXXG02E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





