Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q2PBPCDM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q2PBPCDM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q2PBPCDM
| Part No | Q2PBPCDM |
|---|---|
| Manufacturer | Hoffmann |
| Description | BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 3.15"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 3.346" (85.00mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, Polycarbonate Gray Cover Included 6.299" L x 3.150" W (160.00mm x 80.00mm) X 3.346" (85.00mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 0.25 lb (113.4g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP67, NEMA 4,4X,12,13, UL-508A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 6.299" L x 3.150" W (160.00mm x 80.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | - |
| Thickness: | 0.118" (3.00mm) |
| Other Names: | 1441-1557 |
| Material: | Plastic, Polycarbonate |
| Design: | Cover Included |
| Features: | Pushbutton Holes - 2 |
| Area (L x W): | 19.8 in² (128 cm²) |
Introduce
We can supply Q2PBPCDM , send us a request quote to request Q2PBPCDM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q2PBPCDM.The price and lead time for Q2PBPCDM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q2PBPCDM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





