Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q-D-5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q-D-5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q-D-5
| Part No | Q-D-5 |
|---|---|
| Manufacturer | EasyBraid Co. |
| Description | DESOLDER BRAID ROSIN 0.1" 5' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Series: | Quick Braid |
| Length: | 5' (1.524m) |
| Product Type: | Braid/Wick |
| Width: | 0.100" (2.54mm) |
| Type: | Rosin, Non Activated (R) |
| Other Names: | EB1026 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Detailed Description: | Desolder Braid/Wick Rosin, Non Activated (R) Blue 0.100" (2.54mm) 5' (1.524m) |
| ESD Protection: | - |
Introduce
We can supply Q-D-5 , send us a request quote to request Q-D-5 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q-D-5.The price and lead time for Q-D-5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q-D-5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






