Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q-BRIDGE+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q-BRIDGE+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q-BRIDGE+
| Part No | Q-BRIDGE+ |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | ETH BRIDGE SYSTEM P-P 2.4GHZ 5MB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | WiMax |
|---|---|
| Modulation or Protocol: | 802.11b/g |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Transceiver 2.4GHz 802.11b/g Ethernet |
| Voltage - Supply: | 90 V ~ 264 VAC |
| Data Rate (Max): | - |
| Interface: | Ethernet |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Sensitivity: | -84dBm |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Transceiver |
| Series: | - |
| Power - Output: | 250mW |
| Features: | - |
Introduce
We can supply Q-BRIDGE+ , send us a request quote to request Q-BRIDGE+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q-BRIDGE+.The price and lead time for Q-BRIDGE+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q-BRIDGE+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





