Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PX-22 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PX-22 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PX-22
| Part No | PX-22 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SENSOR 3M RANGE 10-31VDC NPN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Connection Method: | Cable |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Cable Length: | 19.5" (50cm) |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 31 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Light Source: | Infrared |
| Response Time: | 80ms |
| Sensing Distance: | 118.1" (3m) 9.8' |
| Sensing Method: | Reflective |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PX |
| Other Names: | 1110-2022 |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Adjustment Type: | Adjustable |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Output Configuration: | NPN - Open Collector |
Introduce
We can supply PX-22 , send us a request quote to request PX-22 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PX-22.The price and lead time for PX-22 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PX-22.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






