Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PWR5322W1000JE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PWR5322W1000JE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PWR5322W1000JE
| Part No | PWR5322W1000JE |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | RES SMD 100 OHM 5% 3W 5322 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | 5322 J-Lead |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 5322 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100 Ohms ±5% 3W Chip Resistor 5322 J-Lead Current Sense, Pulse Withstanding Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.243" (6.16mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.532" L x 0.217" W (13.50mm x 5.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | PWR5322 |
| Power (Watts): | 3W |
| Other Names: | PWR5322W1000JECT |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Features: | Current Sense, Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply PWR5322W1000JE , send us a request quote to request PWR5322W1000JE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PWR5322W1000JE.The price and lead time for PWR5322W1000JE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PWR5322W1000JE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





