Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTK-18422 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTK-18422 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PTK-18422
| Part No | PTK-18422 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX PLASTIC GRAY 5.12"L X 3.15"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.760" (70.10mm) |
|---|---|
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Container Type: | Box |
| Detailed Description: | Box Polycarbonate (PC) Gray Cover Included 5.120" L x 3.150" W (130.05mm x 80.00mm) X 2.760" (70.10mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 5VA |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Weight: | 0.216 lb (97.98g) |
| Ratings: | IP67, NEMA 4X, UL 508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 5.120" L x 3.150" W (130.05mm x 80.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | PTK |
| Thickness: | 0.120" (3.05mm) |
| Other Names: | 377-2757 |
| Material: | Polycarbonate (PC) |
| Design: | Cover Included |
| Features: | PCB Supports, Sealing Gasket |
| Area (L x W): | 16.1 in² (104 cm²) |
Introduce
We can supply PTK-18422 , send us a request quote to request PTK-18422 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTK-18422.The price and lead time for PTK-18422 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PTK-18422.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





