Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M3808G15TAEX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M3808G15TAEX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT7M3808G15TAEX
| Part No | PT7M3808G15TAEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | RESET GENERATOR SOT26 T&R 3K |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-23-6 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 180 ms Minimum |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-6 |
| Voltage - Threshold: | 1.5V |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply PT7M3808G15TAEX , send us a request quote to request PT7M3808G15TAEX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PT7M3808G15TAEX.The price and lead time for PT7M3808G15TAEX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PT7M3808G15TAEX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





