Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSA05A-050QL6W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSA05A-050QL6W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PSA05A-050QL6W
| Part No | PSA05A-050QL6W |
|---|---|
| Manufacturer | PHIHONG USA |
| Description | AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Region Utilized: | North America |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 5W |
| Input Connector: | NEMA 1-15P |
| Form: | Wall Mount |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Polarization: | - |
| Output Connector: | USB A Receptacle |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Detailed Description: | 5V 5W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input |
| Weight: | 2.82 oz (80.36g) |
| Efficiency: | Level VI |
| Size / Dimension: | 0.83" L x 1.69" W x 1.65" H (21.0mm x 43.0mm x 42.0mm) |
| Series: | PSA05A (5W) |
| No Load Power Consumption: | 30mW (Max) |
| Other Names: | 993-1329 PSA05A-050QL6W-R |
| Voltage - Output: | 5V |
| Cord Length: | - |
| Approvals: | CB, CE, cULus |
Introduce
We can supply PSA05A-050QL6W , send us a request quote to request PSA05A-050QL6W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSA05A-050QL6W.The price and lead time for PSA05A-050QL6W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PSA05A-050QL6W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






