Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS320CUAE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS320CUAE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PS320CUAE
| Part No | PS320CUAE |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC SWITCH DUAL SPST MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Switch Circuit: | SPST - NO |
|---|---|
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 1:1 |
| Crosstalk: | -85dB @ 1MHz |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| On-State Resistance (Max): | 35 Ohm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 150ns, 100ns |
| Voltage - Supply, Single (V+): | - |
| Packaging: | Tube |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±2.7 V ~ 8 V |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Circuit IC Switch 1:1 35 Ohm 8-MSOP |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 300 mOhm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 9pF, 9pF |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100pA |
| Number of Circuits: | 2 |
| -3db Bandwidth: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Charge Injection: | 8pC |
Introduce
We can supply PS320CUAE , send us a request quote to request PS320CUAE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS320CUAE.The price and lead time for PS320CUAE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PS320CUAE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






