Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS-983Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS-983Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PS-983Q
| Part No | PS-983Q |
|---|---|
| Manufacturer | Mallory Sonalert Products |
| Description | AUDIO PIEZO INDICATOR 5-15V CHAS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Voltage Range: | 5 ~ 15V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 1.378" (35.00mm) |
| Voltage - Rated: | 12V |
| Input Type: | DC |
| Frequency: | 1.5kHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Supply: | 150mA |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Operating Mode: | Siren, Fast |
| Mounting Type: | Panel Mount, Flange |
| Packaging: | Bulk |
| Port Location: | Top |
| Sound Pressure Level (SPL): | 105dB @ 12V, 100cm |
| Detailed Description: | Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 12V 150mA 1.5kHz 105dB @ 12V, 100cm Panel Mount, Flange Wire Leads |
| Termination: | Wire Leads |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Ratings: | - |
| Duration: | - |
| Size / Dimension: | 2.008" Dia (51.00mm) |
| Series: | PS |
| Other Names: | 458-1526 PS-983Q-ND |
| Technology: | Piezo |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply PS-983Q , send us a request quote to request PS-983Q pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS-983Q.The price and lead time for PS-983Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PS-983Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






