Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PR03000203303JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PR03000203303JAC00 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PR03000203303JAC00
| Part No | PR03000203303JAC00 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 330K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 330 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±250ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | PR03 |
| Power (Watts): | 3W |
| Other Names: | 2322 195 14334 232219514334 5093NW330K0J 5093NW330K0JA8AFX 5093NW330K0JBC BC330KW-3JTB BC330KW-3JTB-ND PPC330KW-3JTB |
| Resistance: | 330 kOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply PR03000203303JAC00 , send us a request quote to request PR03000203303JAC00 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PR03000203303JAC00.The price and lead time for PR03000203303JAC00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PR03000203303JAC00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





