Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PNR220A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PNR220A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PNR220A
| Part No | PNR220A |
|---|---|
| Manufacturer | Crouzet |
| Description | CNTRL LIQ LEV 220VAC SOCKETABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Socketable |
|---|---|
| Fluid Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Controller High/Low Level SPDT (1 Form C) 220VAC Socketable |
| Voltage - Supply: | 220VAC |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Weight: | 0.286 lb (129.73g) |
| Termination Style: | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Sensitivity: | 4.7kOhm ~ 100kOhm |
| Distance - Control To Sensor (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | NR |
| Type: | High/Low Level |
| Other Names: | 966-1476 PNR220A-ND |
| Features: | Adjustable Sensitivity |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Contact Rating @ Voltage: | 10A @ 250VAC |
| Output Type: | Relay |
Introduce
We can supply PNR220A , send us a request quote to request PNR220A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PNR220A.The price and lead time for PNR220A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PNR220A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






