Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PM5GDLW6.0-CC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PM5GDLW6.0-CC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PM5GDLW6.0-CC
| Part No | PM5GDLW6.0-CC |
|---|---|
| Manufacturer | Bivar, Inc. |
| Description | LED PANEL INDICATOR GRN 2.1V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 5mcd |
| Current: | 7mA |
| Voltage: | 2.1V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green Diffused 45° 2.1V 7mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.25" (6.35mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | LED |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | 568nm |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | 45° |
Introduce
We can supply PM5GDLW6.0-CC , send us a request quote to request PM5GDLW6.0-CC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PM5GDLW6.0-CC.The price and lead time for PM5GDLW6.0-CC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PM5GDLW6.0-CC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





