Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PL8910T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PL8910T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PL8910T
| Part No | PL8910T |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | IND PWR 15UH 4.1A SDRI10X6 PBC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.10mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 35.4 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Current Rating: | 4.1A |
| Current - Saturation: | 4.4A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 15µH Shielded Inductor 4.1A 35.4 mOhm Max Nonstandard |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Series: | PL89XX |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
Introduce
We can supply PL8910T , send us a request quote to request PL8910T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PL8910T.The price and lead time for PL8910T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PL8910T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





