Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PJW603614L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PJW603614L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PJW603614L
| Part No | PJW603614L |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX FIBERGLASS GRY 60.25"X36.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 16.000" (406.40mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box with Mounting Flange |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box with Mounting Flange Fiberglass/Polyester Gray Hinged Door, Lid 60.250" L x 36.250" W (1530.35mm x 920.75mm) X 16.000" (406.40mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 122 lbs (55.3kg) |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Ratings: | IP66, NEMA 1,2,3,4,4X,12,13, UL-508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 60.250" L x 36.250" W (1530.35mm x 920.75mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | PJW |
| Thickness: | - |
| Material: | Fiberglass/Polyester |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Stainless Steel Hinges, Twist Latch |
| Area (L x W): | 2184 in² (1.409 m²) |
Introduce
We can supply PJW603614L , send us a request quote to request PJW603614L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PJW603614L.The price and lead time for PJW603614L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PJW603614L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





