Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PFT24-35 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PFT24-35 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PFT24-35
| Part No | PFT24-35 |
|---|---|
| Manufacturer | Tamura |
| Description | XFRMR SEMI-TORO 24VA THRU HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 16V, Series 35V |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Secondary Winding(s): | Dual |
| Primary Winding(s): | Dual |
| Current - Output (Max): | Parallel 720mA, Series 300mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 24 VA |
| Voltage - Isolation: | 1500Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Weight: | - |
| Height - Seated (Max): | 31.70mm |
| Center Tap: | Yes |
| Voltage - Primary: | 115V, 230V |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 71.70mm L x 58.00mm W |
| Series: | - |
| Type: | Semi-Toroidal |
| Other Names: | MT1133 PFT2435 |
Introduce
We can supply PFT24-35 , send us a request quote to request PFT24-35 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PFT24-35.The price and lead time for PFT24-35 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PFT24-35.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






