Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PFLT.070 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PFLT.070 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PFLT.070
| Part No | PFLT.070 |
|---|---|
| Manufacturer | Schurter |
| Description | PTC RESET FUSE 24V 700MA STRAP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Strap |
|---|---|
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | User Defined |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 700mA Ih User Defined Strap |
| Ratings: | - |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 700mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Current - Max: | 100A |
| Series: | PFLT |
| Type: | Polymeric |
| Voltage - Max: | 24V |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply PFLT.070 , send us a request quote to request PFLT.070 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PFLT.070.The price and lead time for PFLT.070 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PFLT.070.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





