Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PE43711B-Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PE43711B-Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PE43711B-Z
| Part No | PE43711B-Z |
|---|---|
| Manufacturer | Peregrine Semiconductor |
| Description | IC RF DSA 7BIT 50 OHM 24QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.25dB |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Working: | - |
| Series: | - |
| Description: | IC RF DSA 7BIT 50 OHM 24QFN |
| Polarization: | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Resistance - Channel (Ohms): | 31.5dB @ 9kHz ~ 6GHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Manufacturer Part Number: | PE43711B-Z |
| Frequency Range: | 9kHz ~ 6GHz |
| Expanded Description: | RF Attenuator 31.5dB @ 9kHz ~ 6GHz ±0.25dB 9kHz ~ 6GHz 50 Ohm 24-VFQFN Exposed Pad |
Introduce
We can supply PE43711B-Z , send us a request quote to request PE43711B-Z pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PE43711B-Z.The price and lead time for PE43711B-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PE43711B-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





