Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PE-92102NL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PE-92102NL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PE-92102NL
| Part No | PE-92102NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | FIXED IND 100UH 2.6A 100 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
|---|---|
| RoHS Status: | Tray |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Height - Seated (Max): | - |
| Hardware Type: | 100µH |
| Frequency - Self Resonant: | 100 mOhm Max |
| Frequency - Test: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Usage: | Unshielded |
| Description: | FIXED IND 100UH 2.6A 100 MOHM TH |
| Delay Time: | 20kHz |
| Polarization: | Radial |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Current Rating: | 2.6A |
| Current - Saturation: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Part Number: | PE-92102NL |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Size / Dimension: | 0.850" Dia x 0.410" W (21.59mm x 10.41mm) |
| Series: | KlipMount™ |
| Type: | Toroidal |
| Other Names: | 553-1906 PE-92102NL-ND PE92102NL |
| Expanded Description: | 100µH Unshielded Toroidal Inductor 2.6A 100 mOhm Max Radial |
Introduce
We can supply PE-92102NL , send us a request quote to request PE-92102NL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PE-92102NL.The price and lead time for PE-92102NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PE-92102NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






