Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD020D02505S51 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD020D02505S51 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PD020D02505S51
| Part No | PD020D02505S51 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | DISPLAY PLASMA AVIONIC RADIO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Text Color: | Orange |
|---|---|
| Dot Size: | - |
| Backlight: | Without Backlight |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Character LCD Display Module 7-Segment Plasma Without Backlight 141.22mm x 20.83mm x 7.47mm |
| Voltage - Supply: | 220V |
| Interface: | - |
| Character Format: | 7-Segment |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Number of Characters: | 20 |
| Display Mode: | - |
| Character Size: | - |
| Viewing Area: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 50401-1 541-1413 PD-20D025-5 |
| Background Color: | Black |
| Outline L x W x H: | 141.22mm x 20.83mm x 7.47mm |
| Display Type: | Plasma |
| Display Format: | 20 x 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
Introduce
We can supply PD020D02505S51 , send us a request quote to request PD020D02505S51 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD020D02505S51.The price and lead time for PD020D02505S51 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PD020D02505S51.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






