Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PD-3501G/AC-US with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PD-3501G/AC-US with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PD-3501G/AC-US
| Part No | PD-3501G/AC-US |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | POE INJECTOR 15.4W 48V DESKTOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Input Connector: | RJ45 (Data, Power) |
| Number of Ports: | 1 |
| Note: | - |
| Current - Output: | 320mA |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Output Connector: | RJ45 (Data, Power) |
| Features: | - |
| Power (Watts) - Per Port: | 15.4W |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Desktop |
| Data Rate: | 10/100/1000 Mbps |
| Detailed Description: | 48V Power Over Ethernet (POE) 1 Port Midspan Injector 10/100/1000 Mbps Data Rate |
| Weight: | 0.441 lb (200.03g) |
| Efficiency: | - |
| Compliance: | IEEE802.3af |
| Size / Dimension: | 5.50" L x 2.09" W x 1.28" H (140.0mm x 53.0mm x 32.5mm) |
| Series: | PowerDsine® |
| Type: | Midspan Injector |
| Other Names: | PD-3501G/AC PD-6555G3NA PD3501G/AC PD3501G/AC-ND |
| Voltage - Output: | 48V |
| Approvals: | CE, cUL, GS, UL |
Introduce
We can supply PD-3501G/AC-US , send us a request quote to request PD-3501G/AC-US pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PD-3501G/AC-US.The price and lead time for PD-3501G/AC-US depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PD-3501G/AC-US.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






