Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCM3365EW-S9A1E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCM3365EW-S9A1E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PCM3365EW-S9A1E
| Part No | PCM3365EW-S9A1E |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech |
| Description | PC/104+ SBC WITH INTEL ATOM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Video Outputs: | DirectX11, DVI, HDMI, LVDS, Multi-Display, OpenGL, OpenCL, VGA |
|---|---|
| Digital I/O Lines: | 8 |
| Number of Cores: | 4 |
| Analog Input:Output: | - |
| Cooling Type: | Heat Sink |
| Speed: | 1.91GHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Watchdog Timer: | Yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| RS-232 (422, 485): | 3 |
| USB: | USB 2.0 (6) |
| Core Processor: | Atom E3845 |
| Form Factor: | PC/104-Plus |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Expansion Site/Bus: | Mini-PCIe, PCI, PC/104 |
| Size / Dimension: | 3.8" x 3.5" (96mm x 90mm) |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 7.686W |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps |
| Storage Interface: | SATA, mSATA, Flash |
| Other Names: | PCM-3365EW-S9A1E PCM-3365EW-S9A1E-ND |
| RAM Capacity/Installed: | 8GB/0GB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply PCM3365EW-S9A1E , send us a request quote to request PCM3365EW-S9A1E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCM3365EW-S9A1E.The price and lead time for PCM3365EW-S9A1E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PCM3365EW-S9A1E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for PCM3365EW-S9A1E
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
PCM3000E | N/A | IC AUDIO CODEC 18-BIT 28-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3000E/2K | N/A | IC CODEC AUDIO 18 BIT 28SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3000E/2KG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 18BIT 28SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3000EG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 18BIT 28SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3001E | N/A | IC AUDIO CODEC 18-BIT 28-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3001E/2K | N/A | IC CODEC AUDIO 18 BIT 28SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3001E/2KG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 18BIT 28SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3001EG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 18BIT 28SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3002E | N/A | IC CODEC AUDIO 20BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3002E/2K | N/A | IC STEREO AUDIO CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3002E/2KG4 | N/A | IC STEREO CODEC 16/20BIT 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3002EG | N/A | IC STEREO CODEC 16/20BIT 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3002EG/2K | N/A | IC STEREO CODEC 16/20BIT 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3002EG4 | N/A | IC STEREO CODEC 16/20BIT 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3003E | N/A | IC CODEC AUDIO 20BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3003E/2K | N/A | IC STEREO AUDIO CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3003EG4 | N/A | IC STEREO CODEC 16/20BIT 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3006T | N/A | IC CODEC AUDIO 16 BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3006T/2K | N/A | IC STEREO AUD CODEC 16BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3006TG6 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 16BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3008T | N/A | IC STEREO CODEC 16BIT LP 16TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3008T/2K | N/A | IC STEREO CODEC 16BIT 16-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3008T/2KG4 | N/A | IC STEREO CODEC 16BIT 16-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3008TG4 | N/A | IC STEREO CODEC 16BIT 16-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3010DB | N/A | IC STEREO AUDIO CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3010DBG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 24BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3010DBR | N/A | IC STEREO AUD CODEC 24BIT 24SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3052ARTF | N/A | IC STER AUD CODEC 24BIT 32-VQFN | RFQ >> |
![]() |
PCM3052ARTFG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 24BIT 32VQFN | RFQ >> |
![]() |
PCM3052ARTFR | N/A | IC STEREO AUD CODEC 24BIT 32VQFN | RFQ >> |
![]() |
PCM3052ARTFRG4 | N/A | IC STEREO AUD CODEC 24BIT 32VQFN | RFQ >> |
![]() |
PCM3060PW | N/A | IC ASYNC STEREO CODEC 28-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3060PWG4 | N/A | IC AUDIO CODEC 24BIT SER 28TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3060PWR | N/A | IC AUDIO CODEC 24BIT SER 28TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3060PWRG4 | N/A | IC AUDIO CODEC 24BIT SER 28TSSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3070IRHBR | N/A | IC STEREO AUD CODEC 32BIT 32QFN | RFQ >> |
![]() |
PCM3070IRHBT | N/A | IC STEREO AUD CODEC 32BIT 32QFN | RFQ >> |
![]() |
PCM3070RHBEVM-K | N/A | KIT EVAL DEMO FOR PCM3070RHB | RFQ >> |
![]() |
PCM3168APAP | N/A | IC CODEC AUDIO 24 BIT 64HTQFP | RFQ >> |
![]() |
PCM3168APAPR | N/A | IC CODEC AUDIO 24 BIT 64HTQFP | RFQ >> |
![]() |
PCM3168APAPRG4 | N/A | IC CODEC AUDIO 24 BIT 64HTQFP | RFQ >> |
![]() |
PCM3168ATPAPQ1 | N/A | IC CODEC AUDIO 24 BIT 64HTQFP | RFQ >> |
![]() |
PCM3168ATPAPRQ1 | N/A | IC CODEC AUDIO 24 BIT 64HTQFP | RFQ >> |
![]() |
PCM3168ATPAPRQ1G4 | N/A | IC CODEC AUDIO 24 BIT 64HTQFP | RFQ >> |
![]() |
PCM3365EW-S9A1E | Advantech | PC/104+ SBC WITH INTEL ATOM | RFQ >> |
![]() |
PCM3500E | N/A | IC VOICE/MODEM CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3500E/2K | N/A | IC VOICE/MODEM CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3500EG4 | N/A | IC VOICE/MODEM CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3501E | N/A | IC VOICE/MODEM CODEC 24-SSOP | RFQ >> |
![]() |
PCM3501E/2K | N/A | IC VOICE/MODEM CODEC 24-SSOP | RFQ >> |






