Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCKV857EV,151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCKV857EV,151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PCKV857EV,151
| Part No | PCKV857EV,151 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC CLK BUF DDR 190MHZ 1CIRC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 56-VFBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Memory, DDR, SDRAM |
| Packaging: | Tray |
| Input: | SSTL-2 |
| Supplier Device Package: | 56-VFBGA (4.5x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 2.7 V |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 1:10 |
| Frequency - Max: | 190MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | SSTL-2 |
| Series: | - |
| Base Part Number: | PCKV857 |
| Other Names: | 935272338151 PCKV857EV-S PCKV857EV-S-ND |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply PCKV857EV,151 , send us a request quote to request PCKV857EV,151 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCKV857EV,151.The price and lead time for PCKV857EV,151 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PCKV857EV,151.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





