Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCF51QM128VHS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCF51QM128VHS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PCF51QM128VHS
| Part No | PCF51QM128VHS |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44LGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 14x16b, D/A 1x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Package / Case: | 44-VFLGA Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 44-MAPLGA (5x5) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 31 |
| Speed: | 50MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Coldfire V1 MCF51Qx Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 44-MAPLGA (5x5) |
| Connectivity: | EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | Coldfire V1 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MCF51Qx |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | PCF51QM128 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM |
Introduce
We can supply PCF51QM128VHS , send us a request quote to request PCF51QM128VHS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCF51QM128VHS.The price and lead time for PCF51QM128VHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PCF51QM128VHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






