Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PC912L0NSZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PC912L0NSZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PC912L0NSZ
| Part No | PC912L0NSZ |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Description | OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 1 |
| Current - Output / Channel: | 10mA |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Data Rate: | 25Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 25Mbps Push-Pull, Totem Pole 5000Vrms 1 Channel 20kV/µs CMTI 8-DIP |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 40ns, 40ns |
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Input Type: | Logic |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | OPIC™ |
| Other Names: | 425-1535-5 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 20kV/µs |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | - |
| Output Type: | Push-Pull, Totem Pole |
| Current - DC Forward (If) (Max): | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | 9ns, 8ns |
Introduce
We can supply PC912L0NSZ , send us a request quote to request PC912L0NSZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PC912L0NSZ.The price and lead time for PC912L0NSZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PC912L0NSZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






