Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PB6BK40-M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PB6BK40-M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PB6BK40-M
| Part No | PB6BK40-M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TIE WIRE 6" BLACK 40LB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
|---|---|
| Tensile Strength: | 40 lbs (18.14 kg) |
| Packaging: | 1000 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Standard, Locking Black 1.25" (31.75mm) 0.140" (3.56mm) 40 lbs (18.14 kg) 0.500' (152.40mm, 6.00") |
| Bundle Diameter: | 1.25" (31.75mm) |
| Length - Approximate: | 6.00" |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
| Series: | - |
| Width: | 0.140" (3.56mm) |
| Other Names: | 000-51128-59338-7 000-51128-593387 054007-41934 3M102BKM 41934 80-6114-6997-6 80610835870 80611469976 |
| Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Length - Actual: | 0.500' (152.40mm, 6.00") |
| Features: | - |
Introduce
We can supply PB6BK40-M , send us a request quote to request PB6BK40-M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PB6BK40-M.The price and lead time for PB6BK40-M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PB6BK40-M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






