Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PAC300008209FAC000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PAC300008209FAC000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PAC300008209FAC000
| Part No | PAC300008209FAC000 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 82 OHM 3W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 82 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | PAC |
| Power (Watts): | 3W |
| Other Names: | 2306 327 18209 2306 327 18209BC 230632718209 230632718209BC PAC03D82R00F PAC3D82.0TB PAC3D82.0TB-ND PPC3D82.0TB |
| Resistance: | 82 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply PAC300008209FAC000 , send us a request quote to request PAC300008209FAC000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PAC300008209FAC000.The price and lead time for PAC300008209FAC000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PAC300008209FAC000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





