Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PA15IPPA-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PA15IPPA-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PA15IPPA-1
| Part No | PA15IPPA-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | SEN PHT DIFFUSE 150MM PNP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Connection Method: | Connector |
|---|---|
| Cable Length: | - |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Light Source: | Infrared (880nm) |
| Response Time: | 330µs, 660µs |
| Sensing Distance: | 5.906" (150mm) |
| Sensing Method: | Reflective, Diffuse |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Adjustment Type: | Adjustable |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Output Configuration: | PNP |
Introduce
We can supply PA15IPPA-1 , send us a request quote to request PA15IPPA-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PA15IPPA-1.The price and lead time for PA15IPPA-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PA15IPPA-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








