Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPID804DTU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPID804DTU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OPID804DTU
| Part No | OPID804DTU |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 1 |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Data Rate: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator Open Collector 5000Vrms 1 Channel 500V/µs (Typ) CMTI 8-DIP |
| Voltage - Supply: | 7V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 75ns, 75ns |
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 365-1466 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 500V/µs (Typ) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.6V |
| Output Type: | Open Collector |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 25mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | 30ns, 30ns |
Introduce
We can supply OPID804DTU , send us a request quote to request OPID804DTU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPID804DTU.The price and lead time for OPID804DTU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OPID804DTU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





