Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPI210 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPI210 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OPI210
| Part No | OPI210 |
|---|---|
| Manufacturer | Optek Technology / TT Electronics |
| Description | OPTOISOLATR 1KV TRANSISTOR 4-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 35V |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 1 |
| Current - Output / Channel: | - |
| Supplier Device Package: | 4-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optoisolator Transistor Output 1000VDC 1 Channel 4-SMD |
| Vce Saturation (Max): | 300mV |
| Voltage - Isolation: | 1000VDC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Current Transfer Ratio (Max): | - |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.6V (Max) |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 50% @ 10mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | 3µs, 3µs |
Introduce
We can supply OPI210 , send us a request quote to request OPI210 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPI210.The price and lead time for OPI210 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OPI210.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





