Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OOSA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OOSA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OOSA
| Part No | OOSA |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED FINE 4.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Tip - Type: | Fine |
| Length - Overall: | 4.75" (120.7mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Pointed Fine 4.75" (120.7mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Pattern Number: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Material: | Stainless Steel |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
Introduce
We can supply OOSA , send us a request quote to request OOSA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OOSA.The price and lead time for OOSA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OOSA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






