Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OOCSA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OOCSA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OOCSA
| Part No | OOCSA |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED 4.72" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | - |
| Series: | Erem® |
| Length - Overall: | 4.72" (120.0mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic, Heat Resistant Pointed 4.72" (120.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic, Heat Resistant |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | - |
Introduce
We can supply OOCSA , send us a request quote to request OOCSA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OOCSA.The price and lead time for OOCSA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OOCSA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





