Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OLS910 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OLS910 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OLS910
| Part No | OLS910 |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | OPTOISO 1.5KV 50MA SMT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 1 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-CLCC (6.22x4.32) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Vce Saturation (Max): | - |
| Voltage - Isolation: | 1500VDC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | - |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.8V |
| Output Type: | Photovoltaic |
| Current Transfer Ratio (Min): | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Package / Case: | 6-CLCC |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 20V |
| Packaging: | Bulk |
| Current - Output / Channel: | - |
| Detailed Description: | Optoisolator Photovoltaic Output 1500VDC 1 Channel 6-CLCC (6.22x4.32) |
| Series: | - |
| Other Names: | 863-1607 |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 100mA |
Introduce
We can supply OLS910 , send us a request quote to request OLS910 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OLS910.The price and lead time for OLS910 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OLS910.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





