Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OLS700D3SH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OLS700D3SH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OLS700D3SH
| Part No | OLS700D3SH |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | OPT LIQ LVL SENS 1/4 NPT MNT HI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 5 V ~ 15 V |
|---|---|
| Mounting Type: | 1/4" NPT and 3/8" Conduit |
| Material - Housing & Prism: | Polysulfone |
| Switch Actuation Level: | - |
| Current: | 2.5mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Push-Pull High-Dry Output 1/4" NPT and 3/8" Conduit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | OLS7 |
| Type: | Liquid |
| Other Names: | 725-1289 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 80°C |
| Output Type: | Push-Pull |
| Output Configuration: | High-Dry |
Introduce
We can supply OLS700D3SH , send us a request quote to request OLS700D3SH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OLS700D3SH.The price and lead time for OLS700D3SH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OLS700D3SH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





