Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OLS210D3SH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OLS210D3SH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OLS210D3SH
| Part No | OLS210D3SH |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | FLOAT SENS LIQ PUSH-PULL 2.5MA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 5 V ~ 15 V |
|---|---|
| Mounting Type: | Threaded |
| Material - Housing & Prism: | Polysulfone |
| Switch Actuation Level: | - |
| Current: | 2.5mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Push-Pull High-Dry Output Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | OLS2 |
| Type: | Liquid |
| Other Names: | 725-1506 OLS210D3SH-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Output Type: | Push-Pull |
| Output Configuration: | High-Dry |
Introduce
We can supply OLS210D3SH , send us a request quote to request OLS210D3SH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OLS210D3SH.The price and lead time for OLS210D3SH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OLS210D3SH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





