Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OA4MPA33Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OA4MPA33Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OA4MPA33Q
| Part No | OA4MPA33Q |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC OPAMP CMOS RRIO QUAD 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel: | 56mA |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Voltage - Input Offset: | 200µV |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | CMOS Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-QFN (3x3) |
| Amplifier Type: | CMOS |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Slew Rate: | 0.06 V/µs |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 10µA |
| Other Names: | 497-14600-2 |
| Number of Circuits: | 4 |
| Gain Bandwidth Product: | 150kHz |
| Current - Input Bias: | 1pA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
Introduce
We can supply OA4MPA33Q , send us a request quote to request OA4MPA33Q pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OA4MPA33Q.The price and lead time for OA4MPA33Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OA4MPA33Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






