Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTS0103GU10,115 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTS0103GU10,115 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NTS0103GU10,115
| Part No | NTS0103GU10,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 10XQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 10-XFQFN |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Channels per Circuit: | 3 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 10-XQFN (1.4x1.8) |
| Data Rate: | 50Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 3 Channel 50Mbps 10-XQFN (1.4x1.8) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 3.6V |
| Series: | - |
| Input Signal: | - |
| Base Part Number: | NTS0103 |
| Voltage - VCCB: | 2.3V ~ 5.5V |
| Other Names: | 568-14295-2 935295782115 NTS0103GU10,115-ND |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type: | Open Drain, Tri-State |
Introduce
We can supply NTS0103GU10,115 , send us a request quote to request NTS0103GU10,115 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTS0103GU10,115.The price and lead time for NTS0103GU10,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NTS0103GU10,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





