Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTFR-1/2-0SPCS5984 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTFR-1/2-0SPCS5984 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NTFR-1/2-0SPCS5984
| Part No | NTFR-1/2-0SPCS5984 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEATSHRINK TUBING 1/2" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.500" (12.70mm) 1.75 to 1 Black |
| Shrinkage Ratio: | 1.75 to 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Shrink Temperature: | 135°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | NTFR |
| Type: | Tubing, Flexible |
| Recovered Wall Thickness: | 0.048" (1.22mm) |
| Other Names: | 069783M009 |
| Material: | Neoprene, Irradiated |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.286" (7.26mm) |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.500" (12.70mm) |
| Features: | Abrasion Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant |
| Operating Temperature: | -70°C ~ 121°C |
Introduce
We can supply NTFR-1/2-0SPCS5984 , send us a request quote to request NTFR-1/2-0SPCS5984 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTFR-1/2-0SPCS5984.The price and lead time for NTFR-1/2-0SPCS5984 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NTFR-1/2-0SPCS5984.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





