Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NSM2615FTR330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NSM2615FTR330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NSM2615FTR330
| Part No | NSM2615FTR330 |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 0.33 OHM 1% 1W 2615 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | 2615 (6538 Metric), J-Lead |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 2615 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 330 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2615 (6538 Metric), J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.155" (3.94mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.150" W (6.60mm x 3.81mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | SM |
| Power (Watts): | 1W |
| Resistance: | 330 mOhms |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply NSM2615FTR330 , send us a request quote to request NSM2615FTR330 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NSM2615FTR330.The price and lead time for NSM2615FTR330 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NSM2615FTR330.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






