Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRV3012T3R3M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRV3012T3R3M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRV3012T3R3M
| Part No | NRV3012T3R3M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 1A 180 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Inductance: | 3.3µH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 180 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 1A |
| Current - Saturation: | 1.6A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1A 180 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | NR, V Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | LM NRV3012T 3R3M |
Introduce
We can supply NRV3012T3R3M , send us a request quote to request NRV3012T3R3M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRV3012T3R3M.The price and lead time for NRV3012T3R3M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRV3012T3R3M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





