Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRS8030T470MJGJV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRS8030T470MJGJV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRS8030T470MJGJV
| Part No | NRS8030T470MJGJV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 47µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 221 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.3A |
| Current - Saturation: | 1.1A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 47µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 221 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Series: | NR, S Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-3651-1 |
Introduce
We can supply NRS8030T470MJGJV , send us a request quote to request NRS8030T470MJGJV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRS8030T470MJGJV.The price and lead time for NRS8030T470MJGJV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRS8030T470MJGJV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for NRS8030T470MJGJV
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| NRS8030T100MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 3A 42.9 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T100MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 3A 42.9 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T150MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 15UH 2.2A 78 MOHM SMD | RFQ >> | |
![]() |
NRS8030T150MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 15UH 2.2A 78 MOHM SMD | RFQ >> |
| NRS8030T1R0NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 6.2A 11.7 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T1R0NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 6.2A 11.7 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T1R5NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 5.3A 15.6 MOHM | RFQ >> | |
![]() |
NRS8030T1R5NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 5.3A 15.6 MOHM | RFQ >> |
| NRS8030T220MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 22UH 1.9A 91 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T220MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 22UH 1.9A 91 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T2R2NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 4.8A 19.5 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8030T2R2NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 4.8A 19.5 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8030T330MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 33UH 1.5A 156 MOHM SMD | RFQ >> | |
![]() |
NRS8030T330MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 33UH 1.5A 156 MOHM SMD | RFQ >> |
| NRS8030T3R3MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 4.3A 19 MOHM SMD | RFQ >> | |
![]() |
NRS8030T3R3MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 4.3A 24.7 MOHM | RFQ >> |
| NRS8030T470MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T470MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 47UH 1.3A 221 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T4R7MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T4R7MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8030T6R8MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 6.8UH 3.4A 37.7 MOHM | RFQ >> | |
![]() |
NRS8030T6R8MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 6.8UH 3.4A 37.7 MOHM | RFQ >> |
| NRS8040T0R9NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 900NH 7.8A 7.8 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T0R9NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 900NH 7.8A 7.8 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T100MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T100MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T101MJGK | Taiyo Yuden | FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T101MJGKV | Taiyo Yuden | FIXED IND 100UH 1A 364 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T150MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 15UH 2.4A 65 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T150MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 15UH 2.4A 65 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T151MJGK | Taiyo Yuden | FIXED IND 150UH 800MA 546 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T1R0NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 1UH 7.8A 7.8 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T1R4NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.4UH 7A 9.1 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T1R4NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.4UH 7A 9.1 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T1R5NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 1.5UH 7A 9.1 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T220MJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 22UH 2.2A 85.8 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T220MJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 22UH 2.2A 85.8 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T221MJGK | Taiyo Yuden | FIXED IND 220UH 670MA 806 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T2R0NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 2UH 6.3A 11.7 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T2R0NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 2UH 6.3A 11.7 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T2R2NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 2.2UH 6.3A 11.7 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T330MJGK | Taiyo Yuden | FIXED IND 33UH 1.7A 130 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T330MJGKV | Taiyo Yuden | FIXED IND 33UH 1.7A 130 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T3R3NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.3UH 4.9A 19.5 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T3R6NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.6UH 4.9A 19.5 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T3R6NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 3.6UH 4.9A 19.5 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T470MJGK | Taiyo Yuden | FIXED IND 47UH 1.5A 140 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T470MJGKV | Taiyo Yuden | FIXED IND 47UH 1.5A 182 MOHM SMD | RFQ >> | |
| NRS8040T4R7NJGJ | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 4.1A 23.4 MOHM | RFQ >> | |
| NRS8040T4R7NJGJV | Taiyo Yuden | FIXED IND 4.7UH 4.1A 23.4 MOHM | RFQ >> |






