Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRH2410T100MN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRH2410T100MN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRH2410T100MN
| Part No | NRH2410T100MN |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 10UH 450MA 828 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 10µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 828 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 450mA |
| Current - Saturation: | 550mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 10µH Shielded Wirewound Inductor 450mA 828 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) |
| Series: | NR, H Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-2384-2 LM NRH2410T 100MN |
Introduce
We can supply NRH2410T100MN , send us a request quote to request NRH2410T100MN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRH2410T100MN.The price and lead time for NRH2410T100MN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRH2410T100MN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






