Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NN7776GN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NN7776GN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NN7776GN
| Part No | NN7776GN |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIER 6 EXTRA LONG NDL NN7776G |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Needle Nose |
| Length: | 6.00" (152.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Needle Nose Smooth 6.00" (152.4mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.2 lb (90.72g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Other Names: | NN7776G NN7776G-ND |
| Features: | Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply NN7776GN , send us a request quote to request NN7776GN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NN7776GN.The price and lead time for NN7776GN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NN7776GN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





