Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NMUSB202MC-R13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NMUSB202MC-R13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NMUSB202MC-R13
| Part No | NMUSB202MC-R13 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | DGTL ISO 3K 2CH USB MODULE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 13-SMD Module |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 2 |
| Supplier Device Package: | Module |
| Data Rate: | 12Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | USB Digital Isolator 3000VAC 2 Channel 12Mbps 13-SMD Module |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | - |
| Isolated Power: | Yes |
| Voltage - Isolation: | 3000VAC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | USB |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/1 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | - |
| Technology: | Magnetic Coupling |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
Introduce
We can supply NMUSB202MC-R13 , send us a request quote to request NMUSB202MC-R13 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NMUSB202MC-R13.The price and lead time for NMUSB202MC-R13 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NMUSB202MC-R13.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





