Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NMNT23-12E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NMNT23-12E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NMNT23-12E
| Part No | NMNT23-12E |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Voltronics |
| Description | CAP TRIMMER 3-23PF 6000V PNL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Panel Mount |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | 3 ~ 23pF Trimmer Capacitor 6000V Top Panel Mount |
| Capacitance Range: | 3 ~ 23pF |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 1.845" (46.86mm) |
| Voltage - Rated: | 6000V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.580" Dia (14.73mm) |
| Series: | NT |
| Q @ Freq: | - |
| Other Names: | 1608-1230 |
| Features: | Non-Magnetic |
| Adjustment Type: | Top |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply NMNT23-12E , send us a request quote to request NMNT23-12E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NMNT23-12E.The price and lead time for NMNT23-12E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NMNT23-12E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





