Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NL1013T-02AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NL1013T-02AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NL1013T-02AC
| Part No | NL1013T-02AC |
|---|---|
| Manufacturer | II-VI Marlow |
| Description | TEM 1.16X13.16X2.41MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | Peltier Module 13.16mm x 13.16mm x 2.41mm 4.8W @ 27°C 1.0A 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Delta Tmax @ Th: | 61°C @ 27°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Max: | 1.0A |
| Series: | NL1013T |
| Qmax @ Th: | 4.8W @ 27°C |
| Other Names: | 1681-1115 |
| Voltage - Max: | 8.5V |
| Resistance: | 7.42 Ohms |
| Outline L x W x H: | 13.16mm x 13.16mm x 2.41mm |
| Features: | Exterior Metallization (One Side), Lead Wires |
| Operating Temperature: | 85°C |
Introduce
We can supply NL1013T-02AC , send us a request quote to request NL1013T-02AC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NL1013T-02AC.The price and lead time for NL1013T-02AC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NL1013T-02AC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






