Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJU9101MLE-TE1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJU9101MLE-TE1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NJU9101MLE-TE1
| Part No | NJU9101MLE-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | LOW POWER ANALOG FRONT END IC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Number of Channels: | 2 |
| Supplier Device Package: | 24-EQFN (4x4) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 2 Channel AFE 16 Bit 2.1W 24-EQFN (4x4) |
| Voltage - Supply, Digital: | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Number of Bits: | 16 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 2.1W |
| Voltage - Supply, Analog: | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Other Names: | NJU9101CT NJU9101CT-ND NJU9101MLE-TE1CT |
Introduce
We can supply NJU9101MLE-TE1 , send us a request quote to request NJU9101MLE-TE1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJU9101MLE-TE1.The price and lead time for NJU9101MLE-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NJU9101MLE-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






